טיול ג'יפים מרתקים במכתש רמון


מכתש רמון מה מענין בו?
זוהי סדרה של  טיולי ג'יפים המכסה את אתרי מכתש רמון  לנופים ולגיאולוגיה הקשורים בתעלומת יצירת המכתש. הטיול במכתש רמון פותח לפנינו מגוון אתרי טבע ותצפיות מרהיבות!  המדבר "הנעזב"  , כך אפשר להגדיר אותו כי לא הזיזו מכאן אפילו אבן אחת,  שימר לנו את הטבע ואת  ההיסטוריה  של האיזור ולנו רק נשאר להינות מזה!

 

מכתש רמון הוא יחידת נוף המגוונת בנגב רוחבו כ 40 ק"מ ואורכו כ 10 ק"מ והוא הגדול בין מכתשי הנגב. זהו מכתש בלייה וללא הרס בתהליך היצירה שלו ולכן אפשר לרדת עמוק לתוך בטן האדמה ולראות איך נראה העולם פעם. הסלעים הקדומים ביותר במכתש רמון הינם מתקופת הטריאס וגילם כ 250 מיליון שנה. נוכחות האדם ניכרת כאן לאורך התקופות וניתן לזהות באזור: אתרי התיישבות , בורות מים, קברים, אתרי פולחן ודרכים עתיקות. כל אלה הופכים את הטיול  לחוויה בלתי נשכחת. בסיור זה של מכתש רמון נשוחח על מדבר, נגב , אקלים, גיאולוגיה, מים, צמחייה, תרבויות המדבר וכמובן על החיים. נטייל בנופים קדומים, נעלה לתצפיות נישאות ונעבור מכשולים שיחישו לנו את הדופק. נכיר צמחי מרפא עונתיים ואף נטעם מהם. נכיר תופעות ונופים שנוצרו ועוצבו על ידי הזמן וכוחות הטבע. מצפה לכם הפתעה נעימה, הטבע חוגג כאן, הנופים המתמשכים ללא אופק ותחושת היופי מרגיעים ומצננים את הנפש .

 

סוגי טיולי ג'יפים שאנו מארגנים

זוהי סדרה של  טיולי ג'יפים  המכסה את  אתרי מכתש רמון. לאלו שרוצים רק לטעום אנו ממליצים להתחיל בטיולי ג'יפים הקלאסיים. כל טיול ג'יפים בנוי עם עצירות והסברים באתרים עיקריים לאורך המסלול הקשורים לסיפורו של המכתש. היציאה לטיול היא ממצפה רמון והטיול בג'יפים לנדרובר סגורים. הטיול קל ומתאים לכל הגילים

אורך הטיול

תאור קצר של הטיול

טיול

קוד

 2.5 שעות

טיולי ג'יפים  קלאסי , כ30 קמ נסיעה בשטח

מכתש רמון קלאסי

RC01

 4.0 שעות

טיולי ג'יפים קלאסי , כ45 קמ נסיעה בשטח

מכתש רמון קלאסי

RC02

 4.0 שעות

מכתש רמון צפון , כ45 קמ נסיעה בשטח

מכתש רמון צפון

RC03

 4.0 שעות

מכתש רמון מערב , כ30 קמ נסיעה בשטח

מכתש רמון מערב

RC04

 4.0 שעות

 נוף נחלי מרהיב עם הרבה עצי אלות  

נחל לוץ

RC05

 8.0 שעות

מערב למכתש רמון נוף ומפעלי מים עתיקים  

בורות לוץ נחל אלות

RC06אתרי מכתש רמון
מכתש רמון הוא מעין "בור ענק" שנוקז על-ידי נחל עיקרי אחד. התהליך שיצר אותו הוא ייחודי לאיזור שלנו והוא קשור ביצירת בקע ים המלח. זהו חלון גיאולוגי או מוזיאון עמוק המשתקף דרך אתרי המכתש . אתרים במכתש רמון שמומלץ להגיע אליהם:

הפריסמות: עמודי בזלת  ניצבים הנותנים תחושה שכאילו מישהו כאן שיחק וסידר אותם.

ה"נגרייה": היא גבעה של אבנים מוארכות הנראות כמו בולי עץ, מכאן שמה. היא נוצרה כתוצאה מהתפרצות געשית מהתמרה של אבן חול בטמפרטורה גבוהה.

דייק בנחל ארדון:  זוהי פריצה געשית שיצרה קירות אנכיים בתוך הסלע החול הרך. נחל ארדון עובר בחלקו בדרום המזרחי של מכתש רמון.

קיר האמוניטים: קיר האמוניטים הוא הקיר החיצוני של מכתש רמון שאליו נאספו מאובנים הנקראים  אמוניטים - אלו בעלי חיים ימיים ששרידיהם שקעו אל קרקעית הים והתאבנו.

עין סהרונים: זהו מעיין  וגם חאן דרכים עתיק על דרך השמים  מהתקופה הנבטית. למרגלות החאן באפיק נחל רמון  ישנו מעיין שכבה עם צמחייה ירוקב מסביב.

פרסת נקרות: מסלול הליכה   מעגלי , דמוי פרסה, קל ונעים שאורכו כ3 ק"מ . המסלול הוא בנתיב נחל  נקרות בתוך  קניון לבן יפה המאפשר הליכה קלה ונעימה.