טיול ג'יפים מרתקים - בקעת צין


מה מענין בטיול ג'יפים בקעת צין?
טיול ג'יפים בבקעת צין הוא בנושא של מים במדבר. לאורך הבקעה פורצים מעיינות כמו : עין עבדת, עין מור, עין עקב, עין זיק, עין שביב, עין וחווה ועוד. לחלק מהמעיינות ניתן להגיע וזאת מהות הטיול . המחזה של המים אל מול הצחיחות של הבקעה מרוממים ומחממים את הנפש.

טיול ג'יפים הינו בנוף רך וירחי של בקעת צין. בקעת צין נפתחת מזרחה והיא נוצרה  על ידי התחפרות של נחל צין בתהליך של שקע הערבה שהחל בתקופת המיוקן ( 5-25 מילון שנה), תהליך זה הואץ ע"י יצירת בקע ים המלח . הבקעה נמשכת לאורך הפיתולים היפים של נחל צין ולרגליה נופי בתרונות יפים הנוצרים כאן בשכבת החוואר והחרסית הרכות. מצוק הצינים תוחם את הבקעה מדרום ובו נפרצים הקניונים של נחלים הזורמים מרמת עבדת לבקעה. בקניונים אלו  לאורך המצוק  פורצים מעינות כמו: עין עבדת ועיו עקב, היוצרים נאות מדבר שאותם נבקר בטיולנו. 

 מעינות עין זיק ועין שביב ועין עקב הינם, מעיין שכבה אופייני, מתוך קבוצת מעיינות הנובעים בשולי רמת עבדת. מי הגשם היורדים על הרמה מחלחלים דרך סדקים בשכבות האופקיות של הגיר והקירטון, עד הגעתם לשכבת החרסית האטומה עליה הם זורמים ופורצים כמעיין .


 

סוגי הטיול - בקעת צין

טיול ג'יפים קל ומהנה בנופים יחודיים של בקעת צין. תביאו בגד ים לבדוק את המים הצוננים של מעינות בקעת צין. היציאה לטיול היא ממדרשת בן גוריון או מצפה רמון והטיול בג'יפים לנדרובר סגורים. הטיול קל ומתאים לכל הגילים.

טיולי ג'יפים מכתש רמון בקעת צין

הזמנת טיולי ג'יפים

אורך הטיול

תאור קצר של הטיול

התחלה

טיול

קוד

 2.5 שעות

טיול ג'יפים מעין עין עקב

שדה בוקר

מעינות עין עקב

ZV01

 4.0 שעות

מעיין עין עקב ועין זיק

שדה בוקר

מעינות בקעת צין

ZV02

 4.0 שעות

  תצפית מהר צרור על בקעת צין ומעיין עין עקב

שדה בוקר

הר צרור עיו עקב

ZV03

 4.0 שעות

  טיול  ג'יפים ברמת עבדת ומעיין עין עקב

מצפה רמון

מעינות עין עקב

ZV04